|
|
|
|
荃灣南豐中心巴士總站乘59M巴士至兆山苑站下車起步, 穿紅樓中山公園, 經公眾騎術學校入澗上溯青蝶坑, 窮源踏草坡登青山南脊, 跨脊青山一西脊落山接望后溪大休. 休後上溯望后溪右源至脊路, 跨脊接入澗下降楊小坑至橋口離澗. 村路至楊小坑公園附近下午茶. 茶後接楊景路, 出鳴琴路, 天橋過馬路往66M巴士鳴琴鐵路站乘車出荃灣
20110331 Viewed: 775 times.
|
| 荃灣南豐中心巴士總站乘59M巴士至兆山苑站下車, 上天橋過馬路, 入紅樓中山公園
DSC06012 Viewed: 396 times.
|
| 穿中山公園接村路
DSC06013 Viewed: 262 times.
|
| 經騎術學校
DSC06014 Viewed: 290 times.
|
|
|
|
|
|
DSC06015 Viewed: 305 times.
|
| 蘇Sir在騎術學校門口簡介是日路線
DSC06016 Viewed: 341 times.
|
| 起步, 經果園
DSC06017 Viewed: 312 times.
|
| 接小徑
DSC06018 Viewed: 291 times.
|
|
|
|
|
|
行"馬"路
DSC06019 Viewed: 269 times.
|
| "馬"路
DSC06020 Viewed: 254 times.
|
| 至"馬"路盡頭跨"膠"欄
DSC06021 Viewed: 325 times.
|
| 行去水道旁路
DSC06022 Viewed: 255 times.
|
|
|
|
|
|
上草坡
DSC06023 Viewed: 294 times.
|
| 不上草坡可入去水渠上, 不過好大級哩
DSC06024 Viewed: 240 times.
|
| 上草坡到頂爬鐵梯落去水渠
DSC06025 Viewed: 275 times.
|
| DSC06026 Viewed: 360 times.
|
|
|
|
|
|
DSC06027 Viewed: 261 times.
|
| 穿去水渠, 雖然頗暗, 至中間睇唔到路, 但可以唔開電筒而望住前面出口的光行
DSC06028 Viewed: 274 times.
|
| DSC06030 Viewed: 323 times.
|
| DSC06031 Viewed: 283 times.
|
|
|
|
|
|
出去水渠後穿林
DSC06032 Viewed: 287 times.
|
| DSC06033 Viewed: 331 times.
|
| DSC06034 Viewed: 259 times.
|
| DSC06035 Viewed: 324 times.
|
|
|
|
|
|
DSC06036 Viewed: 270 times.
|
| DSC06037 Viewed: 272 times.
|
| 入澗
DSC06038 Viewed: 271 times.
|
| DSC06039 Viewed: 241 times.
|
|
|
|
|
|
DSC06040 Viewed: 298 times.
|
| 上溯青蝶坑
DSC06041 Viewed: 273 times.
|
| DSC06042 Viewed: 294 times.
|
| DSC06043 Viewed: 335 times.
|
|
|
|
|
|
DSC06044 Viewed: 296 times.
|
| 上溯青蝶坑
DSC06045 Viewed: 308 times.
|
| DSC06046 Viewed: 277 times.
|
| DSC06047 Viewed: 276 times.
|
|